Najczęściej zadawane pytania
Przez ostatnie kilka lat prowadzenia tej strony napisało do mnie wiele młodych zdesperowanych lub chętnych przygód osób. Analizując wszystkie maile doszedłem do wniosku, że być może strona nie jest jeszcze idealna i nie informuje o wszystkim co chciałby wiedzieć przyszły student/studentka. Poniżej zamieszczam najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami:
Kim jestem?
Lekarzem stomatologiem a studia rozpocząłem i skończyłem na Słowacji i tak jak Ty szukałem kiedyś możliwości studiowania tego kierunku za granicą bo w naszym kraju nie udało się dostać na żadną z interesujących uczelni.
Co oznacza stwierdzenie że jesteś oficjalnym pośrednikiem?
Oznacza tylko tyle że jeśli chcesz studiować za granicą przejście przez wszystkie procedury rekrutacji będzie o wiele łatwiejsze dzięki mojej pomocy. Nie będziesz musiał/musiała się interesować wszystkimi terminami lub tym czy będzie dla Ciebie miejsce na egzaminie albo jak dostarczyć dokumenty do dziekanatu a później jak uzyskać nostryfikację dyplomu bez ŻADNYCH DODATKOWYCH EGZAMINÓW. Za moją pomoc od Ciebie, przyszły studencie, NIE pobieramy żadnej opłaty!!! Twoje jedyne koszty związane z rekrutacją to te, odgórnie narzucone przez uczelnie.
Czy polska matura liczy się w czasie rekrutacji?
W jakim języku odbywa się egzamin? W jakiej formie i w jakim języku prowadzone są zajęcia?
Dla studentów zagranicznych (w tym dla nas Polaków) językiem obowiązkowym na uczelni jest język angielski. Egzamin wstępny to Pytania z chemii biologii oraz do wyboru matematyki/fizyki. Zarówno egzamin jak i zajęcia prowadzone są w języku angielskim ale jako że język słowacki czy czeski nie jest aż tak odległy od polskiego po opanowaniu go w stopniu podstawowym spokojnie można po zajęciach porozumieć się z prowadzącym w ich języku i uzyskać satysfakcjonujące odpowiedzi.
Czy można przenieść się do polski po I,II,III roku?
To jest pytanie tylko i wyłącznie do uczelni w Polsce na którą chciałbyś się przenieść. Nikt w Czechach ani na Słowacji nie będzie Ci robił z tego powodu problemów.
Jaki jest koszt studiowania?
Czy dyplom trzeba nostryfikować w Polsce?
Nie! Uczelnie w Czechach i na Słowacji po skończeniu studiów wydają nam dyplom lekarza międzynarodowego z zaznaczeniem iż tok studiowania był w języku angielskim. Co to oznacza dokładnie? Tylko tyle że w Polsce jedyne co musimy zrobić to zgłosić się z takim dyplomem do izb lekarskich. Dodatkowo możemy pracować w wielu innych państwach.